НОВИНИ

МЗС відреагувало на недопуск українських медиків до затриманого Гриба

У відомстві закликали міжнародну спільноту й правозахисні організації засудити жорстоке поводження російської сторони з українцем.

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест у зв'язку з недопущенням українських лікарів до викраденого російськими спецслужбами громадянина України Павла Гриба. Відповідна заява оприлюднена на сайті МЗС.

"Росія проігнорувала всі звернення української сторони до Представництва МЗС РФ у м. Краснодар, Уповноваженого з прав людини по Краснодарському краю, Управління ФСБ РФ по Краснодарському краю щодо допуску спеціалістів Міністерства охорони здоров'я України до незаконно утримуваного громадянина України П.Гриба. Міністерство закордонних справ України розцінює зазначені дії Росії виключно як свідоме завдання шкоди здоров'ю П.Гриба", - йдеться у заяві.

Також повідомляється, що своїми діями Російська Федерація вкотре порушила права людини, проігнорувавши норми міжнародного права та рішення Європейського суду з прав людини від 6 жовтня 2017 року.

У МЗС закликали міжнародну спільноту й правозахисні організації засудити жорстоке поводження російської сторони з незаконно затриманим українцем Павлом Грибом та посилити тиск на Російську Федерацію задля його звільнення.

Як повідомлялося, 13 жовтня представництво Міністерства закордонних справ Росії у Краснодарі надіслало Україні офіційну відповідь, у якій відмовило українським медикам у можливості зустрітися та провести обстеження  утримуваного у СІЗО Павла Гриба.

Напередодні виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила, що українські медики вже прибули до Росії, щоб обстежити утримуваного у СІЗО в Краснодарі Павла Гриба, проте російська сторона не допустила лікарів до українця. Як повідомлялося, 11 жовтня Україна відправила українських медиків до РФ для обстеження Павла Гриба.

Раніше директор консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев повідомляв, що керуючись листом ЄСПЛ, українських лікарів відправлять провести огляд утримуваного в краснодарському СІЗО в РФ Павла Гриба, не очікуючи дозволу РФ. Він також зазначив, що 6 жовтня ЄСПЛ надіслав лист до адвоката Гриба, де повторно попросив до 16 жовтня надати висновки про обстеження хлопця українськими фахівцями. У зв'язку з цим, Генконсульство направило до російської сторони чергові звернення з вимогою допустити до затриманого медиків із України у період із 12 по 15 жовтня цього року.

Нагадаємо, 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ). Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.