НОВИНИ

Російська сторона офіційно відмовилась пускати українських медиків до затриманого Гриба

Зараз консули та лікарі продовжують спроби потрапити до українця, уже були зроблені звернення з цього приводу.

Представництво Міністерства закордонних справ Росії у Краснодарі надіслало Україні офіційну відповідь, у якій відмовила українським медикам у можливості зустрітися та провести обстеження  утримуваного у СІЗО Павла Гриба. Про це повідомив директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Погорельцев, пише УНІАН.

"На жаль, поки не вдалося. Вони ще перебувають там, у в'язниці у Краснодарі, але шанси мінімальні, оскільки ми отримали вже офіційну відповідь від представництва МЗС Російської Федерації в Краснодарі, де, власне, міститься відмова, де говориться про те, що відвідання іноземними лікарями ув'язнених не передбачено чинним законодавством", - сказав Погорельцев.

За його словами, зараз консули і лікарі продовжують спроби потрапити до затриманого Гриба. Крім того, уже були зроблені чергові звернення з цього приводу.

"Якщо сьогодні не вдасться потрапити, то очевидно, вже надалі там перебувати лікарям сенсу не буде ніякого, хоча станом на зараз консули і лікарі продовжують спробу потрапити", - заявив дипломат.

Напередодні виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила, що українські медики вже прибули до Росії, щоб обстежити утримуваного у СІЗО в Краснодарі Павла Гриба, проте російська сторона не допустила лікарів до українця. Як повідомлялося, 11 жовтня Україна відправила українських медиків до РФ для обстеження Павла Гриба.

Раніше директор консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев повідомляв, що керуючись листом ЄСПЛ, українських лікарів відправлять провести огляд утримуваного в краснодарському СІЗО в РФ Павла Гриба, не очікуючи дозволу РФ. Він також зазначив, що 6 жовтня ЄСПЛ надіслав лист до адвоката Гриба, де повторно попросив до 16 жовтня надати висновки про обстеження хлопця українськими фахівцями. У зв'язку з цим, Генконсульство направило до російської сторони чергові звернення з вимогою допустити до затриманого медиків із України у період із 12 по 15 жовтня цього року.

Нагадаємо, 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ). Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.