НОВИНИ

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти в Україну книгу ідеолога "руського міра"

Автор книги "Православие. Честный розговор" Всєволод Чаплін, який є протоієреєм російської православної церкви, закликав, зокрема, владу РФ до війни з Україною.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України відмовив ТОВ "Дресс Шоу" у видачі дозволу на ввезення в Україну з РФ книги Всєволода Чапліна "Православие. Честный розговор". Про це 11 жовтня повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

"Наказ про відмову видано на підставі рішення експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України", - йдеться у повідмоленні.

У Держкомтелерадіо додали, що "автор видання – одіозний протоієрей російської православної церкви, відомий своїми  екстремістськими поглядами".

Зокрема, він закликав владу РФ до війни з Україною: "І не треба нічого боятися. Якщо війна – значить, війна. Якщо війна з Заходом – значить, війна із Заходом. Якщо ядерна війна із Заходом – значить, ядерна війна із Заходом. Є речі важливіші за мир". Військові дії РФ проти опозиції Сирії він назвав «священною боротьбою», а після вбивства екс-депутата Дениса Вороненкова публічно заявив, що російські спецслужби повинні систематично знищувати за кордоном всіх росіян, які не підтримують політику Кремля. Чапліна також вважають символом імперіалістичних устремлінь сучасної РПЦ.

"Члени експертної ради визнали невідповідність змісту видання критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України. Це, зокрема, наявність в книзі пропаганди РФ, панівної релігійної конфесії, що має  слугувати ідейним підгрунтямповернення України у сферу домінування Росії", - наголосили у прес-службі Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, що 22 травня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України про «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.