НОВИНИ

У МВФ озвучили суму збитків від глобальних кібератак

За даними експертів МВФ, економічні втрати від усіх глобальних кібератак сягають $53 млрд, в тому числі $850 млн від нападу вірусу "NotPetya".

У середу, 11 жовтня, у МВФ презентували доповідь, згідно з якою, за підрахунками експертів, економічні втрати від усіх глобальних кібератак сягають $53 мільярдів, у тому числі $850 мільйонів від нещодавнього нападу вірусу "NotPetya". Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"За деякими оцінками, економічні втрати від усіх гіпотетичних глобальних кібератак досягли $53 млрд", - наголосили у МВФ.

Зауважується, що кіберзагрози для фінансових установ зростають, масштаби та частота нападів збільшуються, а природа атак удосконалюється. Злочинці маскують їх під легальне ПЗ у банківській сфері, як це було в Україні.

"Недавній приклад викликає занепокоєння у зв'язку з атакою вірусу "NotPetya" у червні 2017 року, який маскувався під "вірус-вимагач", але суттєво зашкодив банківським операціям в Україні. Інформаційно-технологічні системи в країні, включаючи автоматичні касові апарати, були непридатними для використання. Проблеми, які поширились через кордони, загалом у глобальних масштабах оцінюються у близько $850 млн", - йдеться в аналізі МВФ.

У зв'язку з цим у Фонді підкреслили необхідність скоординованого регуляторного підходу, націленого на зменшення ризиків та підтримку фінансової стабільності.

Раніше у дослідженні страхового ринку Lloyd`s of London повідомлялось, що компанії з усього світу втратили у 2016 році близько 450 мільярдів доларів через кібератаки. 

Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів. При цьому Міністерство інфраструктури України зазнало мільйонних збитків через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів під час кібератаки 27 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.