НОВИНИ

Євросоюз запросив президента Білорусі на саміт "Східного партнерства"

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що Лукашенка вирішить питання щодо поїздки в Брюсселя "у свій час".

Європейській союз запросив на саміт "Східного партнерства" білоруського президента Аляксандра Лукашенку. Про це пише EUobserver.

Якщо Лукашенка, якого досі часто називають "останнім диктатором" Європи, прийме запрошення, це буде його перший візит до європейської столиці.

Інформацію про те, що Білорусь була запрошена для участі в саміті "Східного партнерства" в Брюсселі, підтвердив речник глави Європейської ради Дональда Туска.

"Хто буде представляти Білорусь на саміті, це питання до Мінська", - повідомив він.

Як повідомив офіційний представник ЄС, у лютому з Лукашенки та ще 169 інших білорусів було знято візові санкції. За словами чиновника, це було зроблено "на тлі кроків, зроблених Білоруссю протягом попередніх двох років, які сприяли поліпшенню відносин між ЄС та Білоруссю".

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що Лукашенка вирішить питання щодо поїздки в Брюсселя "у свій час". А поки він очікує приїзду високопоставлених чиновників ЄС до Мінська. 

Запрошення Лукашенки на саміт викликало неоднозначну реакцію серед європейських політиків. Литовський депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс назвав запрошення "скандальним", адже в Білорусі продовжується тиск на опозиційних активістів.

Неназваний дипломат ЄС висловив занепокоєння, що приїзд "диктатора" до Брюсселя відверне увагу від лідерів України, Молдови та Грузії, які насправді прагнуть зближення з ЄС.

"Весь саміт перетвориться на шоу Лукашенки", - сказав він.

Саміти "Східного партнерства" проводяться раз на два роки і призначені для налагодження більш тісних відносин ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Білорусь зазвичай бере участь у самітах на рівні міністра закордонних справ.

Цього року саміт пройде 24 листопада у Брюсселі.

Напередодні комітет Європарламенту у закордонних справах затвердив проект резолюції, яка пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.