НОВИНИ

Акт тероризму. Турчинов відреагував на затримання українських прикордонників ФСБ РФ

Секретар РНБО також наголосив, що Україна вимагає повернути прикордонників, яких захопила російська сторона.
Українських прикордонників захопили на нейтральній території, а це є не чим іншим, як актом тероризму, російська сторона має їх звільнити. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Встановлено, що прикордонники були захоплені на нейтральній території, тобто, на території України. І то чистий тероризм Росії, який вони здійснюють проти нашої країни", - сказав Турчинов, коментуючи ситуацію навколо захоплення українських прикордонників.

Секретар РНБО наголосив, що Україна вимагає повернути прикордонників, яких захопила російська сторона.

"Безумовно треба посилити вже не просто контроль за кордоном, а й оборону. Цей випадок свідчить про те, що нам потрібна системна оборона україно-російського кордону, тому що такі провокації можуть бути у будь-якій точці всього кордону", - сказав Турчинов.

Нагадаємо, 3 жовтня під час патрулювання кордону з РФ зникли двоє прикордонників Сумського загону. Згодом РФ підтвердила, що затримала українських військових, і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації. 6 жовтня в прикордонній службі заявили, що російська сторона не пускає дипломатів до затриманих. Український консул намагався поспілкуватися з прикордонниками, але йому відмовили, бо нібито ще не встановили особи затриманих. Українська сторона звернулася по допомогу до ОБСЄ та уповноваженого з прав людини. 9 жовтня їх заарештували у Росії на два місяці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.