НОВИНИ

Прокуратура виявила порушення при зберіганні зброї на арсеналі у Чернігівській області

Зокрема, під час перевірки було виявлено низку порушень вимог керівних документів стосовно організації зберігання та розміщення боєприпасів.

Органи Військової прокуратури заявили про порушення зберігання боєприпасів на військовому арсеналі в місті Ічня Чернігівської області. Про повідомили у прес-службі прокуратури області у вівторок, 10 жовтня.

Зазначається, у липні 2017 року на проведення ремонтних робіт вантажної платформи в місцях зберігання боєприпасів та інших засобів було отримано майже 200 тис грн. Також повідомляється про складені та затверджені акти виконаних робіт, які не відповідають дійсності.

«Під час огляду територій військової частини з’ясовано, що зазначені роботи на об’єкті не завершені і належний контроль якості та повноти виконаних робіт, комісією військової частини не проводився», – йдеться у повідомленні.

З цього приводу прокуратурою було винесене подання на адресу керівника Озброєння Збройних Сил України.

Крім того, у ході перевірки було виявлено низку порушень вимог керівних документів стосовно організації зберігання та розміщення боєприпасів, несення служби воєнізованою охороною частини, протипожежної безпеки, тощо.

Правоохоронці склали протокол про вчинення адміністративного правопорушення на заступника командира військової частини  та начальника зберігання військової частини.

Наголошується, перевірка була здійснена з метою вивчення умов зберігання та розміщення боєприпасів в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом «диверсії» на території арсеналу в Калинівці Вінницької області. 

Нагадаємо, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт. Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу.