НОВИНИ

Литва запропонувала Єврокомісії вимагати компенсації від Газпрому

Президент Литви Даля Грібаускайте запевнила, що російський концерн повинен компенсувати фінансові збитки країнам ЄС, які постраждали від його монополії.

Президент Литви Даля Грібаускайте запропонувала Європейській комісії вимагати від російського Газпрому компенсувати фінансові збитки країнам Євросоюзу, які постраждали від монополії концерну. Про це вона заявила в ході зустрічі з єврокомісаром з питань конкуренції Маргрете Вестагер у вівторок, 9 жовтня.

"Президентка закликала Єврокомісію домагатися того, щоб державам, які  постраждали від монополії  Газпрому, у тому числі і Литві, були компенсовані фінансові збитки, і забезпечити, щоб в майбутньому застосовувалися ціни, які базуються на чесній ринковій конкуренції і відображають реальну ситуацію на ринку", - йдеться у заяві адміністрації президентки Литви.

Як повідомлялося, Європейська комісія вирішила заблокувати інвестиції Газпрому за допомогою зміни газової директиви. У кінці листопада Єврокомісія повинна оприлюднити перегляд відповідної директиви, щоб правила так званого третього енергетичного пакета охоплювали такі проекти, як "Північний потік-2".

Нагадаємо, Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо Nord Stream 2 ("Північний потік"-2) і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

У Європейському парламенті 13 вересня закликали зупинити російський проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2". При цьому лідер найбільшої політичної групи європейських народників Манфред Веббер (Німеччина) зауважив, що "Північний потік-2" є не економічним, а політичним проектом. 

Також уряд Данії підготував і направив на обговорення законопроект, який зможе заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.