НОВИНИ

ДПСУ: Двох зниклих українських прикордонників заарештували в Росії на два місяці

Речник прикордонслужби повідомив, що військових могли захопити силою.

За оперативною інформацією з Росії, двох українських прикордонників, які зникли минулого тижня, заарештували в Росії на два місяці. Про це написав у Facebook речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

За його словами, розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та злісної непокори працівникам правоохоронного органу. 

"Ці обставини наштовхують на думку про те, що наші військовослужбовці буди захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула лише це підтверджує. Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні. Ще один доказ на користь цієї версії – під час огляду лінії кордону, у місці ймовірної «зустрічі» наших прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів", - написав Слободян.

Зустріч української та російської сторони з цього питання, яка відбулася 9 жовтня на лінії кордону, завершилася нічим, додав Слободян.

"Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та тільки вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону", - ідеться в повідомленні.

Натомість українські прикордонники письмово висловили своє заперечення "в зв’язку з порушенням російською прикордонної службою протокольних домовленостей та відверто цинічною позицією".

Як зазначається, Державна прикордонна служба спільно з МЗС буде продовжувати вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників.

Нагадаємо, 3 жовтня під час патрулювання кордону з РФ зникли двоє прикордонників Сумського загону. Згодом РФ підтвердила, що затримала українських військових, і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації. 6 жовтня в прикордонній службі заявили, що російська сторона не пускає дипломатів до затриманих. Український консул намагався поспілкуватися з прикордонниками, але йому відмовили, бо нібито ще не встановили особи затриманих. Українська сторона звернулася по допомогу до ОБСЄ та уповноваженого з прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.