НОВИНИ

У фракціях розповіли, як доповнять законопроект про деокупацію Донбасу

У закон включать питання Криму та інструмент верифікації виведення російських військ.

У законопроект №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей до другого читання внесуть питання Криму та інструмент верифікації виведення російських військ. Про це заявили у фракціях парламентської більшості. 

"Дійсно, питання Криму буде до другого читання в цьому законі. Крім того, друге питання, запропоноване нашими колегами з "Народного фронту", який ми повністю підтримуємо в цьому законі, - це питання верифікації виведення російських військ з окупованої території", - сказав глава фракції "Блок Петра Порошенко" Артур Герасимов під час круглого столу в понеділок у Києві.

У свою чергу, народний депутат з фракції "Народний фронт" Вадим Кривенко додав, що до другого читання в законопроекті передбачать інструмент верифікації виведення військ.

"На нашу думку, це мають бути два рапорти - від міністра внутрішніх справ і міністра оборони. На підставі цих двох рапортів президент підписує указ. Є думка, і я буду на цьому наполягати, щоб цей указ ще був затверджений і Верховною Радою, щоб ми включили парламентський механізм, а не тільки президент щось підписував би", - розповів він.

За словами Кривенка, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков висловив готовність підписати відповідний рапорт за умови, що "вся територія Донецької та Луганської областей буде контролюватися Національною гвардією і Національною поліцією".

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей з вилученням частини 1 статті 7, де йдеться про мінські домовленості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.