НОВИНИ

У посольстві Польщі відреагували на ситуацію щодо поставок антрациту з ОРДіЛО

Польська сторона наголосила, що поважає територіальну цілісність України та не визнає сепаратистських "народних республік" в Донецькій і Луганській областях.

У посольстві Польщі в Україні відреагували на ситуацію із постачанням вугілля з ОРДіЛО та зазначили, що імпорт товарів, що походять з окупованих територій Донбасу, повинен відбуватися відповідно до українського законодавства. Про це йдеться у листі посольства Польщі в Україні щодо статті у виданні Dziennik Gazeta Prawna, пише Укрінформ.  

У листі наголошується, що Польща поважає територіальну цілісність України та не визнає сепаратистських "народних республік" в Донецькій і Луганській областях.

"Кожний вид діяльності, співпраці з особами й суб'єктами на названих територіях має відбуватися за згодою та з відома української держави, тому будь-які форми співпраці польських суб'єктів  господарювання, в тому числі імпорт товарів, що походять з території, яку контролюють сепаратисти, повинен відбуватися відповідно до українського законодавства", - зазначають у диппредставництві.

Нагадаємо, польські ЗМІ повідомили, що антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від його продажу потрапляють в тому числі до кишені ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

4 жовтня польський міністр енергетики Кшиштоф Тхужевський підтвердив, що Польща ввезла 11 тис тонн вугілля з окупованих територій Донбасу. Згодом, міністр енергетики України Ігор Насалик повідомив, що в Польщі пообіцяли провести перевірку стосовно постачання антрациту з окупованих територій Донбасу і в подальшому заборонити такі постачання.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.