НОВИНИ

Нобелівську премію з економіки вручили за вивчення психології прийняття економічних рішень

Нагороду отримав Річард Талер "за внесок у поведінкову економіку".

Нобелівський комітет під час прес-конференції присудив Нобелівську премію з економіки 2017 року Річарду Талеру "за внесок у поведінкову економіку". Про це повідомляється на сайті комітету.

Поведінкова економіка - це галузь економіки, яка вивчає вплив соціальних, когнітивних і емоційних чинників на прийняття економічних рішень окремими особами і установами та наслідки цього впливу на ринкові змінні (ціни, прибуток, розміщення ресурсів). Основним об'єктом вивчення поведінкової економіки є межі раціональності економічних агентів.

Премія з економіки не є спадщиною Альфреда Нобеля. Вона була заснована тільки у 1969 році на честь 300-річчя Шведського державного банку і в пам'ять про Нобеля, і вважається найпрестижнішою премією в галузі економіки.

Нобелівська премія з економіки в 2016 році дісталася Оліверу Харту і Бенгту Хольмстрему за внесок у розвиток теорії контрактів. 

Як повідомлялося, премію з фізики в 2017 році присудили вченим зі США Райнеру Вайсу, Барі Барішу та Кіпу Торну за виявлення гравітаційних хвиль. Премію в галузі фізіології та медицини вченим зі США Джеффрі Холу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми. Премію з хімії присудили Жаку Дюбоше, Хоакіму Франку і Річарду Хендерсону за розробку Кріоелектронної мікроскопії, яка дозволяє вивчати біологічні зразки. Премію з літератури отримав британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро. Нобелівську премію миру в 2017 році отримала Міжнародна кампанія з ліквідації ядерної зброї (ICAN) за «роботу із залучення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків від використання ядерної зброї».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.