НОВИНИ

У Нафтогазі заявили, що Україна не платитиме Газпрому $40 мільярдів "штрафу"

За словами комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, Україна відповідно до окремого рішення Стокгольмського арбітражу не платитиме "Газпрому" штрафи.

Комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що Україна відповідно до окремого рішення Стокгольмського арбітражу не платитиме "Газпрому" штрафи через невиконання пункту контракту на постачання газу, згідно з яким мала щороку закуповувати визначений обсяг газу чи платити штраф. Про це Вітренко 9 жовтня написав на своїй сторінці у Facebook.

"Нічого платити за позовними вимогами "Газпрому" щодо «бери або плати» нам точно не потрібно - це остаточне (хоча і «окреме») рішення арбітражу", - йдеться у повідомленні.

При цьому він зазначив, що позовні вимоги "Газпрому", за зазначеною вимогою, перевищували 40 млрд дол. та зростали через нарахування пені та штрафів.

Також Вітренко додав, що у понеділок, 9 жовтня, пройдуть слухання в Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж наприкінці травня виніс проміжне рішення у суперечці між Нафтогазом і Газпромом. Текст рішення поки не оприлюднений. Нафтогаз заявив, що отримав окреме рішення у якій арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою "бери або плати" і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Згодом глава російського газового монополіста Алєксєй Міллєр заявив, що Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з Нафтогазу України на користь Газпрому більше $1,7 млрд. 

10 липня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" провели перший раунд переговорів в рамках окремого проміжного рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на поставку газу.

Згодом Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вирішила збільшити позов у Стокгольмському арбітражі до російського "Газпрому" по транзитному контракту з 13 мільярдів доларів до 18 мільярдів доларів.