НОВИНИ

Київрада встановила, що назви закладів, вивіски й меню мають бути українською

При обслуговувані відвідувачів персонал зобов'язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності.

Депутати Київської міської ради підтримали в цілому проект, який зобов’язує заклади громадського харчування мати меню українською мовою. Відповідне рішення було прийняте на засіданні 5 жовтня.

Так, на 80 депутатів погодили правки та проголосували в цілому за проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині”, який 20 квітня прийняли за основу. Відповідно до нової редакції, рішення носитиме назву “Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві”.

Встановлюється, що мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

«При цьому ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов'язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов'язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності», – зазначив автор проекту Юрій Сиротюк.

Крім того, на території міста Києва всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються українською мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою. 

Напередодні депутати  Київської міської ради внесли зміни до рішення “Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами у Києві”. Відповідно до рішення, забороняється тримання та вигул домашніх собак і котів на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.