НОВИНИ

Нобелівську премію миру отримала Міжнародна кампанія з ліквідації ядерної зброї

Премію присудили за роботу із залучення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків від використання ядерної зброї.

Нобелівську премію миру в 2017 році отримала Міжнародна кампанія з ліквідації ядерної зброї (ICAN) за «роботу із залучення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків від використання ядерної зброї». Про це повідомляється на сайті комітету.

Зазначається, що ICAN домоглася підписання угоди про заборону такої зброї.

"Зараз 71-й рік після того, як Генеральна Асамблея ООН у своїй першій резолюції висловилася за важливість ядерного роззброєння. За підсумками цього року норвезький Нобелівський комітет хоче віддати належне ICAN за те,що вона дала новий поштовх для досягнення цієї мети", - зазначили у Нобелівському комітеті.

Договір про заборону ядерної зброї був прийнятий 7 липня 2017 року у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Відтоді його підписали 53 держави. Жодна з держав, яка володіє ядерною зброєю, його не підписала. США, Росія, Велика Британія, Франція і Китай вже погодилися поступово скоротити свої запаси ядерної зброї.

Минулого року Нобелівську премію миру отримали лідери Національного квартету за діалог у Тунісі.

Наймолодшим лауреатом Нобелівської премії миру стала Малала Юсуфзай - на момент отримання премії їй було всього 17 років.

У попередні роки лауреатами Нобелівської премії миру ставали колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер, лідер Організації визволення Палестини Ясір Арафат, Європейський Союз, президент США Барак Обама.

Як повідомлялося, премію з фізики в 2017 році присудили вченим зі США Райнеру Вайсу, Барі Барішу та Кіпу Торну за виявлення гравітаційних хвиль. Премію в галузі фізіології та медицини вченим зі США Джеффрі Холу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми. Премію з хімії присудили Жаку Дюбоше, Хоакіму Франку і Річарду Хендерсону за розробку Кріоелектронної мікроскопії, яка дозволяє вивчати біологічні зразки. Премію з літератури отримав британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.