НОВИНИ

У ГПУ вирішили обмежити права силовиків під час обшуків підприємств

Метою такого рішення є недопущення протиправної тиску на бізнес.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав 5 жовтня лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання. Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури.

Зазначається, що лист направлено на недопущення протиправної тиску на бізнес, а з цією метою також буде посилено контроль за роботою піднаглядних органів і підлеглих колективів і забезпечене неухильне дотримання вимог кримінального процесуального законодавства.

"Відповідно до листа-орієнтування, Генеральний прокурор України зобов’язав свої підлеглих вжити додаткових координаційних заходів задля узгодження з керівниками правоохоронних органів порядку проведення окремих слідчих та процесуальних дій, які можуть обмежити права та інтереси суб’єктів господарювання приватного сектору", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що до погодження клопотань слідчих щодо отримання дозволу суду на проведення обшуку процесуальним керівникам потрібно з’ясовувати необхідність залучення спеціальних підрозділів до проведення цієї слідчої дії та за наявності такої потреби узгоджувати це з керівниками регіональних прокуратур.

"Залучення спеціальних підрозділів для забезпечення проведення обшуків допускається у кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину і в разі наявного фізичного опору проведенню слідчої (розшукової) дії чи іншим чином унеможливлення її проведення", - зазначаються у відомстві.

Крім того, лист- орієнтування вимагає забезпечити належне виконання вимог КПК України під час здійснення обшуків шляхом обов’язкової фіксації їх проведення засобами відеозапису.

"При проведенні обшуків має бути забезпечиний безумовний допуск адвокатів до проведення цієї слідчої дії у разі їх залучення зацікавленими особами, у тому числі у випадку, коли адвокат прибуває на місце проведення такої дії після її початку", - наголошується у листі.

Відтепер тимчасове вилучення комп’ютерної техніки, її частин, мобільних засобів зв’язку, інших пристроїв і носіїв для накопичення та опрацювання електронної інформації має здійснюватися тільки у випадках, коли їх надання (разом з інформацією, яка на них міститься) є необхідною умовою проведення експертного дослідження або наявна інформація, що такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення. У разі необхідності слідчий чи прокурор за участі спеціаліста здійснює копіювання інформації, що міститься на вказаних носіях інформації та їх системах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.