НОВИНИ

Вибухи у Калинівці. Начальник Генштабу обговорив з Порошенком можливість своєї відставки

Президент має намір ухвалити відповідне рішення після оприлюдення результатів розслідування інциденту.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко обговорював з президентом України Петром Порошенком можливість своєї відставки через інцидент у Калинівці Вінницької області. Про це пише РБК-Україна.

За словами голови Генштабу, Порошенко вважає, що рішення щодо відповідальності за вибухи складів у Калинівці буде прийнято за підсумками розслідування.

Муженко зазначив, що низку матеріалів з розслідування подій у Калинівці оприлюднять 25 жовтня.

Він не виключає того, що в численній критиці з боку політсили "Народний фрон" є бажання замінити його на посаді глави Генштабу своєю людиною.

"Напевно, таке бажання є", - зазначив Муженко.

В той же час, за словами начальника Генштабу, він не обговорював питання відповідальності за вибухи в Калинівці з секретарем Ради національної безпеки та оборони Олександром Турчиновим (одним з лідерів НФ).

Як повідомлялося, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт. Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов 28 вересня заявив, що відповідальність за вибухи на складах з боєприпасами у Калинівці Вінницької області несе і керівництво оборони країни, починаючи від начальника Генерального штабу Збройних сил України. Крім того, народний депутат з фракції "Народний фронт" і член колегії МВС Антон Геращенко заявив, що треба звільнити голову Генштабу Віктора Муженка через надзвичайну ситуацію в Калинівці. 

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України  Віктор Муженко визнав свою відповідальність за вибухи на складах у Калинівці Вінницької області. Однак, він зазначив, що не хотів би, щоб усі проблеми були покладені тільки на нього та його підлеглих.

4 жовтня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки підтримав звернення до президента Петра Порошенка з пропозицією звільнити начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.