НОВИНИ

Квятковська-Москалевич: У Польщі зараз зростає ксенофобія і націоналізм

Польська письменниця вважає, що люди, які сповідували принципи етнічної зверхності, були завжди, але раніше вони соромилися заявляти про себе вголос.

Польська письменниця та журналістка Катажина Квятковська-Москалевич вважає, що у Польщі зараз зростають ксенофобія і націоналізм. Про це вона розповіла в інтерв'ю Українському тижню. 

"Мені здається, що в Польщі зараз відбуваються дуже погані процеси, маю на увазі ксенофобію та націоналізм. Пам’ятаю момент, коли вийшла з літака в Польщі вперше після тривалої відсутності. На мене відразу буквально вилився страх людей перед мігрантами, новоприбульцями. Боялися всі — від працівника міграційної служби до жінки в медпункті, яка брала в мене кров. Всі боялися чогось інакшого, того, чого раніше не було. Мені це видавалося психозом. Телевізор, своєю чергою, лише закріплює й розвиває в глядачів такі емоції, адже тими, хто боїться, легко керувати", - каже письменниця.

Вона вважає, що люди, які сповідували принципи етнічної зверхності, були завжди, але раніше вони соромилися заявляти про себе вголос.

"Тепер цього сорому вже немає. Чужий — отже, той, хто приїде й псуватиме нашу чудову країну? Не смішіть, ми самі вміємо це прекрасно робити", - розповіла Квятковська-Москалевич.

Детальніше читайте в черговому числі Українського тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.