НОВИНИ

ІМІ зафіксував погіршення ситуації з доступом до інформації в Україні

Згідно з моніторингом, із початку року стався 301 випадок, коли журналісти мали перешкоди доступу до інформації.

Моніторинг Інституту масової інформації "Барометр свободи слова" засвідчив, що цього року на місцях доступ журналістів до інформації значно погіршився. Про це повідомила виконавчий директор IMI Оксана Романюк.

"Ситуація з доступом до інформації в цьому році в Україні справді погіршується. З початку року ми зафіксували 301 випадок, коли журналісти мали перешкоди доступу до інформації. Для порівняння: за весь минулий рік таких випадків було 22. Тобто фактично, якщо брати помісячно, ситуація рівно вдвічі погіршилася. Для того, щоб виправити цю ситуацію, ми вирішили діяти на кількох рівнях. Найперше ми розробили зміни до законодавства, зокрема до закону "Про судовий збір" з тим, щоб громадяни могли легше захистити свої права", - сказала Романюк.

Вона зазначила, що в межах дослідження "Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання Закону України "Про інформацію" у регламентах місцевих рад" ІМІ проаналізував діяльність 47 міських і обласних рад.

Читайте також: В Україні цьогоріч зафіксували 172 випадки порушень свободи слова – ІМІ

"Із 47 місцевих рад понад третину, як виявилося, не дотримуються вимог закону "Про доступ до інформації". Це 17 рад. Але позитив у тому, що 30 рад - дотримуються", - підкреслила Романюк.

За її словами, тим 17-ом радам, які не дотримуються закону, ІМІ надішле рекомендації.

"Ці рекомендації будуть відповідно зареєстровані офіційно, і наші представники в регіонах прослідкують, як ці рекомендації втілюються в життя і наскільки місцеві ради на це реагують. Бо доступ до інформації в умовах децентралізації і того, що країна рухається в Європу, є надзвичайно важливим, і ми маємо спільно над цим працювати", - зазначила виконавчий директор.

Водночас вона запевнила, що ІМІ надаватиме юридичні консультації, буде публічно підтримувати ті ради, які дотримуються вимог закону, а також публічно критикуватиме ті ради, які їх не дотримуються.

Нагадаємо, раніше в ІМІ повідомили, що з початку року в Україні зареєстровано 149 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних проти працівників ЗМІ.

Крім того, за даними ГПУ, протягом 2016 року правоохоронні органи з урахуванням минулих років направили до суду 31 обвинувальний акт щодо злочинів, скоєних відносно журналістів, у 2015 році було передано до суду 11 кримінальних проваджень за 171 статтею ККУ.

Також нагадаємо, що в липні ІМІ зафіксував найбільшу кількість фактів побиття журналістів, що сталися з початку року в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.