НОВИНИ

Комітет рекомендував прийняти за основу законопроект про деокупацію Донбасу і внести правки щодо мінських угод

Крім того, комітет відправив на доопрацювання законопроект, яким президент пропонує продовжити ще на 1 рік дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував парламенту прийняти за основу президентський законопроект №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, а до другого читання подати правки до статті про Мінські угоди. 
Відповідне рішення профільний комітет прийняв у четвер, передає Інтерфакс-Україна.

Разом з тим рішення комітету було прийняте з застереженням, що при підготовці проекту до другого читання будуть напрацьовані пропозиції комітету зі зміни ст.7 законопроекту, в якій згадують Мінські угоди.

Як пише Українська правда, альтернативний законопроект №7163-1 Оксани Сирїд  відхилили, бо він здобув лише сім голосів.

Крім того, комітет не підтримав і відправив на доопрацювання законопроект №7164, яким президент пропонує продовжити ще на 1 рік дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

"Цей ганебний законопроект пропонує продовжити федералізацію України", – заявив Юрій Левченко під час розгляду.

Голова комітету Сергій Пашинський запропонував внести поправку, що закон набуває чинності виключно після виконання статті 10 цього закону про виведення всіх незаконних збройних формувань та збройної техніки. Але на підтримку за основу та в цілому не вистачило одного голосу.  

Альтернативний законопроект №7164-1 Юрія Левченка також не знайшов підтримки.

Як відомо, рішення комітетів парламенту мають рекомендаційний характер. Остаточне рішення приймають нардепи голосуванням у сесійній залі.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко зареєстрував у парламенті законопроект 7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Документ визначає російську окупацію як нелегітимну, дозволяє залучати військо в мирний час, називає пріоритетними безпекові положення Мінського протоколу.

Також він вніс законопроект 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", який продовжує на рік особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.