НОВИНИ

Під Радою зібрався мітинг націоналістів проти президентських законопроектів щодо Донбасу

Присутні близько 150 активістів, вони тримають прапори "Національного корпусу", "Правого сектору" та ВО "Свобода".

У четвер, 5 жовтня, під стінами Верховної Ради націоналістичні організації проводять мітинг проти президентських законопроектів щодо Донбасу, внесених у парламент напередодні. Про це повідомляє кореспондент Тижня з місця події.

Присутні близько 150 активістів, вони тримають прапори "Національного корпусу", "Правого сектору" та ВО "Свобода". Вони тримають плакати "Будапештський формат, а не мінський договорняк", "Ні легалізації путінських умов".

Як ідеться в заяві Національного корпусу, він вважає законопроект про деокупацію Донбасу "антиконституційним". В організації стверджують, що він не вирішує проблему окупованих територій, а легалізує статус ОРДіЛО.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко зареєстрував у парламенті законопроект 7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Документ визначає російську окупацію як нелегітимну, дозволяє залучати військо в мирний час, називає пріоритетними безпекові положення Мінського протоколу.

Також він вніс законопроект 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", який продовжує на рік особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

Станом на ранок 5 жовтня законопроекти опрацьовуються в комітеті, сьогодні парламент голосуватиме за внесення їх у порядок денний.