НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

На заохочення "Беркуту" під час Майдану виділили щонайменше 30 млн грн — прокуратура

Один підрозділ міг отримати до 800 тисяч грн.

Для схиляння «Беркуту» до злочинів під час Майдану могли виділити щонайменше 30 млн грн позабюджетних коштів. Про це стверджується у матеріалах справи щодо підозрюваного у злочинах проти Майдану заступника голови Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Анатолія Серединського, повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

Зокрема, прокуратура припускає, що у грудні 2013 року Серединський та екс-керівник Департаменту громадської безпеки МВС Володимир Гриняк отримали від невстановлених осіб кошти у сумі не менше 30 млн грн. Згодом ці кошти розподілили у поліетиленові пакети з розрахунку 700-800 тисяч грн на великий регіональний підрозділ «Беркуту» близько 100 працівників та 150-200 тисяч грн на менший підрозділ.

Гроші видавали у якості премій та заохочень з розрахунку 5000 на офіцера та 3000 на рядового працівника. На думку слідства, таким чином підрозділи «Беркуту» схиляли до незаконних дій проти мітингувальників.

Як повідомлялося, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич 29 вересня та 2 жовтня приходив до Печерського районного суду Києва захищати підозрюваних, заявивши, що вони "спеціалісти" і "не порушували закон". Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає надуманими ці звинувачення проти працівників Нацполіції.

2 жовтня Сергія Поготова відпустили під домашній арешт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.