НОВИНИ

Нобелівську премію з хімії вручили за миттєву заморозку біологічних зразків

Нагороду отримали Жак Дюбоше, Хоакім Франк і Річард Хендерсон за розробку Кріоелектронний мікроскопії, яка дозволяє вивчати біологічні зразки.

У середу, 4 жовтня, у Шведській королівській академій наук оголосили, що Нобелівську премію з хімії присудили Жаку Дюбоше, Хоакіму Франку і Річарду Хендерсону за розробку Кріоелектронної мікроскопії, яка дозволяє вивчати біологічні зразки.

Зазначається, що кріоелектронна мікроскопія дозволяє спостерігати за молекулами, заморожуючи їх дуже швидко зі збереженням природної структури.

Важливо, що розробка нового методу мікроскопії дозволяє вивчати біомолекули, зупинені в русі, що "розширює загальні пізнання хімічних принципів життя і можливості в розробці ліків".

Так, спільні дослідження Дюбоше, Франка і Хендерсон дозволили з 2013 року отримувати тривимірні зображення біологічних зразків на мікроскопічному рівні.

Нагадаємо, Нобелівську премію з хімії 2016 року отримали француз Жань-П'єр Соваж, голландець Бернар  Ферінга і американець шотландського походження Фрейзер Стоддарт за розробку і створення молекулярних машин. 

Як повідомлялося, премію з фізики в 2017 році присудили вченим зі США Райнеру Вайсу, Барі Барішу та Кіпу Торну за виявлення гравітаційних хвиль. Премію в галузі фізіології та медицини вченим зі США Джеффрі Холу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.