НОВИНИ

У Раді зареєстрували проект постанови про скасування судової реформи

Одна з авторів, нардеп Олена Сотник, вимагає скасувати ухвалений напередодні законопроект через "правки Лозового" до КПК, через які будуть закриті резонансні справи часів Майдану та Януковича.

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про скасування ухваленої напередодні судової реформи. Законопроект 6232-П1 зареєстрований і переданий на розгляд керівництву.

Авторами проекту є депутати від «Самопомочі» – Олена Сотник, Андрій Журжій, Ірина Подоляк та Оксана Сироїд.

За словами Сотник, депутати проголосували за поправку нардепа Андрія Лозового («Радикальна партія»), яка "дозволить вийти на свободу всім корупціонерам та посадовцям часів Януковича".

«Всі справи по Майдану будуть закриті! Всі справи проти злочинної влади Януковича будуть закриті! Всі справи проти корупціонерів діючої влади будуть закриті!», – написала вона.

Крім того, вона додала, що за цією поправкою всі справи, в тому числі щодо високопосадовців, по яким пройшло 2 місяці з моменту пред'явлення підозри будуть закриті.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада проголосувала президентський законопроект про судову реформу. Серед пропонованих змін були поправки депутата від Радикальної партії Андрія Лозового. Він, зокрема, запропонував відраховувати час, відведений для розслідування кримінальних проваджень, від моменту реєстрації злочину у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (нині – від моменту оголошення підозри). Також нардеп запропонував обмежити загальний строк, відведений на розслідування, до 6 місяців. Із критикою прийнятих змін вже виступили правники та колеги нардепа. Сам Андрій Лозовий стверджує, що суть цієї правки - дозволити оскаржувати необґрунтовані звинувачення й припинити затягування справ у судах.

Як повідомлялося, у липні цього року Верховна Рада намагалася дати згоду на притягнення нардепа Андрія Лозового (Радикальна партія) до відповідальності. Йому інкримінували ч.2 ст. 212 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків). За версією слідства, депутат не сплатив податків на суму приблизно в 1,8 млн грн. До такого висновку слідчі прийшли, проаналізувавши електронну декларацію Лозового. Втім, парламент не дав згоди на зняття з нардепа недоторканості і притягнення його до кримінальної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.