НОВИНИ

В Австралії вирішили посилити антитерористичне законодавство

Так, уряд країни пропонує доповнити національне антитерористичне законодавство новими, жорсткішими нормами.

Уряд Австралії запропонував доповнити національне антитерористичне законодавство новими, жорсткішими нормами. Про це повідомляє news.com.

"Нам потрібні національні послідовні закони…, щоб ті, хто намагається заподіяти нам шкоду, могли бути затримані незалежно від того, де вони знаходяться", - заявив прем'єр-міністр Малкольм Тернбулл.

Зокрема, до нових, жорсткіших правил належать: можливість покарання за намір здійснити теракт, покарання за розповсюдження терористичної пропаганди та збільшення строку утримання підозрюваних. Також незаконним вважатиметься наявність наміру здійснити теракт та розповсюдження злочинних закликів через інтернет мережі. 

"Люди, котрі використовують Інтернет для розповсюдження терористичної пропаганди та інструкцій, будуть відслідковуватися та затримуватися", - наголосив прем'єр.

Уряд має намір дозволити поліції утримувати підозрюваних терористів без звинувачень на строк до 14 днів (сьогодні така норма діє лише у штаті Новий Південний Вельс), тоді як  наразі у більшості штатів строк утримання не перевищує 7 днів. При цьому пропонується подвоїти початковий період розслідування від чотирьох до восьми годин до того, як особу має бути звільнено або прийнято рішення про продовження терміну її утримання.

Прем'єр-міністр зауважив, що лобіюватиме питання щодо посилення кримінальної відповідальності та збільшення виплат особами, чиї дії викликали збитки, наприклад пошкодження майна третіх осіб, обман поліцейських, збитки від дії вибухових речовин тощо.

Зазначається, що в історії Австралії було зафіксовано 5 терористичних атак, а вівень терористичної загрози в країні підвищений з 2017 року. Також викрито 13 намірів щодо здійснення терористичних атак, включаючи намір підірвати літак у Сіднеї цього року.

Як повідомлялось, увечері 5 червня у Мельбурні поліцейські застрелили злочинця, який узяв в заручники жінку, вбив з вогнепальної зброї чоловіка, що опинився поруч, а також чинив озброєний опір. Троє поліцейських були поранені. Поліція в результаті врятувала заручницю після більш ніж годинного протистояння з нападником. Згодом поліція повідомила, що розглядає захоплення в заручники жінки у Мельбурні як «акт тероризму» після того, як угруповання «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за атаку.