НОВИНИ

На Одещині за державний кошт відреставрували пам’ятники Лєніну та Калініну, УІНП просить відкрити провадження

Пам’ятники відреставрували за 50 тис грн. з сільського бюджету.

У селі Кубей Одеської області за державний кошт відремонтували пам’ятники засновнику СРСР Владіміру Лєніну та Голові Центрального Виконавчого Комітету СРСР та Президії Верховної Ради СРСР Міхаїлу Калініну. Про це в вівторок, 3 жовтня, повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

Інститут просить правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження через виготовлення комуністичної символіки.

«Генпрокуратуру та МВС Інститут просить перевірити зазначені обставини та порушити кримінальне провадження за фактом виготовлення, поширення та публічного використання комуністичної символіки за ст. 436 Кримінального кодексу України. СБУ - перевірити посадових осіб сільської ради на предмет вчинення ними дій, спрямованих на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а Державну аудиторську службу  -  законність використання бюджетних коштів для проведення реставрації», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Інститут у березні 2017 року звертався до Кубейського сільського голови щодо демонтажу пам’ятників Лєніну та Калініну на території села. Крім того, Інститут скерував звернення начальнику Болградського відділення поліції Нацполіції в Одеській області з проханням вжити заходів для припинення зазначеного порушення чинного законодавства.

Відзначається, що пам’ятники Леніну та Калініну було відреставровано за 50 тис грн.  з сільського бюджету.

Нагадаємо, з 2015 року в Україні діють закони про декомунізацію. Документами, зокрема, забороняється радянська символіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.