НОВИНИ

Сироїд оприлюднила одну з версій законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Проект будуть обговорювати на так званій мінській платформі в парламенті.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд опублікувала одну з версій законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Відповідний документ вона розмістила в Facebook у вівторок, 3 жовтня.

Вона повідомила, що проект будуть обговорювати на так званій мінській платформі в парламенті.

Сироїд зазначила, що в документі залишилися пункти про легалізацію Мінських угод і необхідність їх виконання, а також застосування Збройних сил у мирний час.

Згодом видання Українська правда з посиланням на джерела повідомила, що проекти, оприлюднені Оксаною Сироїд та іншими джерелами, не є актуальними, бо закон досі змінюється.

Співрозмовник уточнив, що досі проект закону до ВР переданий не був.

"Законопроект уточнюється. Тому версія оприлюднена Сироїд, неактуальна", - зазначив співрозмовник.

На питання про інший проект закону, викладений англійською мовою, співрозмовник зазначив, що це дуже стара версія проекту.

Водночас депутат Народного Фронту Леонід Ємець повідомив, що у вівторок офіційного тексту закону до внесення президентом закону не буде.

"Сьогодні не буде. І взагалі до внесення Президентом завтра, тексту не буде", - зазначив він.

У свою чергу інші учасники зустрічі "мінської платформи" разом з АП та комітетами закордонних справ та євроінтеграції повідомили, що присутній на засіданні заступник голови АП Костянтин Єлісєєв заявив, що законопроект буде внесений президентом у парламент у середу.

"Президент внесе його завтра",- навели слова Єлісєєва присутні.

"Єліссєєв розповідає загально про закон і миротворчу місію. По миротворцях є нюанси. З реального: там буде про окупацію і про реінтеграцію на основі постанови кабміну", - зазначив один із співрозмовників. Коли буде голосування за цей законопроект, поки що невідомо.

Як повідомлялося, 12 липня українські ЗМІ оприлюднили текст нібито законопроекту «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією  Донецької та Луганської областей України». 

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

У кінці серпня 2017 року законопроект був майже готовий. За словами представника президента у ВРУ Ірини Луценко, він розроблявся за участю експертів, спеціалістів з Адміністрації президента, робочої групи з представників депутатів парламентської коаліції, юристами, представниками Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції. Вона також наголосила, що в новому законі вперше на законодавчому рівні буде введено поняття "Росія–агресор". Також, згідно з новим законом про окуповані території, Україна має право самооборонятися та не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.