НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд повернув у прокуратуру обвинувальний акт у справі наркокур'єрів

Крім того, чотирьом підозрюваним продовжили запобіжний захід.

Солом'янський районний суд Києва повернув у прокуратуру обвинувальний акт у справі про вербування українців для залучення до торгівлі наркотиками на території Російської Федерації. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.

Засідання 18 вересня. Фото Станіслава Козлюка

За словами головуючої судді Оксани Криворот, ухвала може бути оскаржена. Повний текст буде озвучений 9 жовтня.

Крім того, суд продовжив запобіжний захід чотирьом підозрюваним. Анатолієві Квачану, Василеві Соколовському та Олександрові Українцю продовжили термін утримання під вартою, Олександрові Ільченку – домашній арешт.  Термін попереднього запобіжного заходу спливав 7 жовтня. Вони підозрюються за ч.3 ст.149 ККУ (торгівля людьми, вчинена організованою групою), їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

У залі суду був присутній Ільченко, інші троє брали учать у засіданні в режимі відео конференції. Зазначимо, що попереднє засідання 18 вересня не відбулося через відсутність підозрюваного Соколовського, оскільки стало відомо, що в нього зламана нога.

Підозрюваних затримали у 2016 році в Дніпрі, троє з них громадяни України, ще один — Молдови, усі мають реєстрацію в Києві або Київській області. У червні  у Солом’янському районному суді почалися підготовчі засідання. 

Зазначимо, в Україні відкриті два кримінальні провадження, пов’язані з примусовим залученням людей до торгівлі наркотиками. В одному, більшому, проходять орієнтовно 200 потерпілих від торгівлі людьми українців. Друге провадження, менше за обсягом, стосується згаданих вище чотирьох підозрюваних, у цій справі фігурують 14 потерпілих.

"Справа наркокур'єрів" стосується залучення українців до торгівлі наркотиками у РФ. Їх запрошували через рекламні оголошення нібито доставляти негабаритний товар. Як кажуть родичі потерпілих, коли вони дізнавалися, що доставляти треба наркотики, то намагалися відмовитися, але їм погрожували.

Раніше правозахисники повідомляли, що майже 2 тисячі українців у РФ незаконно залучили до торгівлі наркотиками. У грудні 2016 року Національна поліція України заявила, що викрила міжнародне злочинне угруповання, яка вербувало людей для роботи наркокур'єрами в Російській Федерації.

У Національній поліції України повідомили, що потерпілими у справі про залучення українців на території Російської Федерації обманним шляхом в наркоторгівлю визнані близько 200 громадян України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.