НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Прокурори оголосили відвід судді у справі посадовців Нацполіції, підозрюваних у злочинах проти Майдану

Водночас, заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич знову заступився за підлеглих і сказав, що не готовий їх відсторонити.

Група прокурорів оголосила відвід судді Печерського райсуду Києва Віталієві Писанцю, який мав обирати запобіжний захід посадовцям Нацполіції Ігорю Бабичу та Анатолієві Серединському, які підозрюються в злочинах проти активістів Євромайдану. Про це із зали суду повідомляє кореспондент Тижня.

На думку групи прокурорів, суддя Писанець, достеменно знаючи норами Кримінального процесуального кодексу, почав розгляд справи Серединського о 16:32, хоча клопотання про запобіжний захід мають розглядатися невідкладно, але не пізніше 72 годин з моменту подання клопотання до суду. 72 години минули о 12:00 понеділка. На думку прокурорів, це свідчить про упередженість судді.

Водночас, на думку захисників Серединського, вказана прокурорами норма КПК стосується тільки тих випадків, коли відбувалося затримання особи на 72 години, Серединського ж ніхто не затримував

Суддя Писанець оголосив перерву, щоб автоматична система розподілу вибрала чергового слідчого суддю, який розгляне клопотання про відвід. Коли точно це станеться, ані прокурори, ані адвокати не знають.

Розгляд справи Бабича перенесли з тих самих причин.

Також до суду знову прийшов заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич. Він підтвердив свою позицію, що готовий взяти на поруки Бабича та Серединського. Він сказав, що не готовий відсторонити посадовців на час слідства, оскільки йому нікого ставити на посади, які обіймають підозрювані. Окрім того, за його словами, "за роки роботи вони проявили себе виключно з позитивного боку".

"Я готовий гарантувати, що вони відвідуватимуть суди. Нехай відбуваються слідчі дії, вони будуть їх відвідувати і виконувати свої обов'язки", - сказав Фацевич.

Нагадаємо, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич 29 вересня прийшов до Печерського районного суду Києва захищати підозрюваних, заявивши, що вони "спеціалісти" і "не порушували закон". Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає надуманими ці звинувачення проти працівників Нацполіції.

2 жовтня Сергія Поготова відпустили під домашній арешт.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.