НОВИНИ

Міністр юстиції Іспанії пригрозив скасувати автономію Каталонії

Відповідно до Конституції Іспанії, уряд має таке право.

Міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала заявив, що Іспанія може скористатися своїм конституційним правом та скасувати автономію Каталонії, якщо влада регіону проголосить незалежність. Про це він заявив у понеділок, 2 жовтня.

Катала наголосив, що відповідно до 155-ї статті Конституції Іспанії, центральний уряд має право скасувати автономний статус Каталонії.

"Існує 155-та стаття (конституції). Ми застосуємо усю силу закону. Нашим обов'язком є вирішення проблем і ми це зробимо, навіть якщо певні заходи будуть болісним. Але якщо хтось проголосить незалежність, ми змушені будемо сказати їм, що вони цього не мають права зробити", - зазначив він.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.