НОВИНИ

Нобелівську премію з медицини присудили за "біологічний годинник"

Нагороду отримали вчені зі США Джеффрі Хол, Майкл Росбаш і Майкл Янг за «відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми».

Нобелівський комітет присудив премію в галузі фізіології та медицини вченим зі США Джеффрі Холу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми. Про це повідомляється на сайті комітету.

Циркадні ритми - циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі. Механізми управління циркадних ритмів відомі як «біологічний годинник».

Twitter комітету опублікував пояснення, що біологічний годинник допомагає людині регулювати сон, поведінку харчування, виділення гормонів та артеріальний тиск.

Нагадаємо, нобелівську премію в галузі фізіології і медицини 2016 року вручили японцеві Йошініру Осумі за вивчення механізму аутофагії – процесу «самопоїдання» клітин.  

Премія з медицини і біології відкриває «нобелівський тиждень». У вівторок, 3 жовтня, стануть відомі імена лауреатів премії з фізики, на наступний день - з хімії. 5 жовтня оголосять ім'я володаря Нобелівської премії з літератури, а 6 жовтня - лауреата премії миру. Імена володарів премій у всіх номінаціях, окрім премії миру, оголошують в Стокгольмі. Лауреата премії миру називають в Осло.

Розмір премії в кожній з номінацій у 2017 році становить 9 мільйонів шведських крон, або понад 1,1 мільйона доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.