НОВИНИ

Вибори в Німеччині. Facebook заблокував тисячі фейкових акаунтів

Соцмережа тісно співпрацювала з владою країни для запобігання поширенню недостовірної інформації перед виборами.

Соціальна мережа Facebook заблокувала близько десятка тисяч фейкових акаунтів за місяць до виборів у бундестаг Німеччини. Про це йдеться в прес-релізі віце-президента Facebook зі зв'язків з громадськістю в країнах Європи, Близького Сходу і Азії Річарда Аллана.

Зазначається, що Facebook тісно співпрацював з владою країни для запобігання поширенню недостовірної інформації перед виборами.

З цією метою, Facebook співпрацював з Федеральною службою з інформаційної безпеки Німеччини (BSI). Компанія провела тренінги з членами бундестагу і кандидатами на виборах з питань інформаційної безпеки. Між Facebook і BSI був налагоджений канал передачі інформації щодо безпеки в контексті виборів до бундестагу.

Окрім цього, для боротьби з фейковими новинами і для підтримки здорової суспільної дискусії компанія проводила моніторинг публікацій, які полегшують ознайомлення з передвиборними темами з різних точок зору.

Відзначається, що була використана здатна до самостійного навчання програма, яка скорочувала поширення спаму і матеріалів, у тому числі відео, заголовки яких спотворював зміст тексту з метою зацікавити користувачів соцмережі.

Також, Facebook створив розділ, у якому партії могли представити свої позиції за основними передвиборчими темами, щоб допомогти німецьким виборцям розібратися в програмах партій, Якщо користувач у своєму новинному каналі натискав на посилання матеріалу, присвяченому виборам, соцмережа пропонувала йому ознайомитися з поглядами різних німецьких партій з даної теми.

"Дослідження показують, що кількість фейкових новин під час цих виборів була невеликою. Ми багато чому навчилися, і будемо застосовувати отриманий досвід під час наступних виборів", - зазначається в повідомленні.

Віце-президента Facebook визнав, що вжиті заходи не привели до повного усунення дезінформації в ході виборів у бундестаг, однак вони значно ускладнили її поширення в соціальній мережі.

Як повідомлялося, Марк Цукерберг зазначив, що компанія Facebook запланувала допомогти Німеччині уникнути можливих втручань у вибори. Створені команди вже виявили і закрили тисячі підроблених рахунків, які могли б спробувати вплинути на вибори в багатьох країнах, у тому числі останнього разу на французьких виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.