НОВИНИ

Командира складів у Калинівці навесні засудили за недбале ставлення до служби

Замість позбавлення волі суд призначив йому покарання у виді двох років службового обмеження, з відрахуванням із суми його грошового забезпечення в дохід держави в розмірі 10%.

Командира військової частини у Калинівці, на складах якої 26 вересня спалахнула пожежа, наприкінці квітня 2017 року засудили за недбале ставлення до служби в умовах особливого періоду. Про це свідчить ухвала Калинівського районного суду Вінницької області, опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За даними слідства, 23 лютого 2016 року військова частина А1119 в особі її командира уклала договір про закупівлю пожежно-технічного майна за бюджетні кошти у ФОП на загальну суму 188 738 грн 80 коп. Зокрема, йдеться про 131 вогнегасник ВП-5, 42 вогнегасники ОУ-5 (ВВК-3,5), 24 брезентові кошми, 35 шкіряних краги, 18 поясів пожежника, 74 пожежних рукави д.51 "Т" (полотно), 30 пожежних рукавів Д66 "Т" (полотно), 30 пожежних рукавів Д77 (полотно), 6 ручних пожежних стволів РСК 50, 2 пожежні рятувальні мотузки L=30 м, 10 пожежних рукавів д.51 мм "К" ГР.

Згідно з умовами договору полковник мав розрахуватися з постачальником після надходження до частини протипожежного майна. Натомість командир в/ч підписав платіжне доручення про переказ бюджетних коштів до отримання товарів, не впевнившись у факті отримання майна та не встановивши його стан, чим завдав шкоду державі на суму понад 188 тисячі гривень.

Читайте також: До гасіння пожежі на складах з боєприпасами у Калинівці залучили авіацію - ДСНС

Під час судового процесу військовий визнав свою провину та уклав угоду з військовою прокуратурою, тому замість 2 років позбавлення волі суд призначив йому покарання у виді 2 років службового обмеження, з відрахуванням із суми його грошового забезпечення в дохід держави у розмірі 10%. 

Згідно з інформацією ЗМІ, 7 липня 2015 року командиром військової частини А1119 (м. Калинівка Вінницької області, вулиця Арсенальна) був призначений Ігор Малежик, а станом на 26 вересня 2017 року цю посаду обіймав Микола Батюк.

Нагадаємо, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. Станом на ранок середи, за повідомленням ЗМІ, інтенсивність вибухів у Калинівці зменшилася, а ситуація стабілізується. 27 вересня у Вінницькій облдержадміністрації повідомили, що інтенсивність вибухів на військових складах у Калинівці знизилася у п'ять разів

Позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков припустив, що диверсію на військових складах у Калинівці Вінницької області могли здійснити за допомогою безпілотного літального апарату. 

У зв'язку з надзвичайною подією президент України Петро Порошенко скликав військовий комітет, а правоохоронці припинили антитерористичні навчання на об’єкті енергетики у Вінниці.

Сапери вже почали розчищення території. За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу.

Кабінет міністрів виділив на ліквідацію наслідків вибухів на складі з боєприпасами у Калинівці 100 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.