НОВИНИ

ДСНС оприлюднила свіжі дані щодо наслідків пожежі на військових складах під Калинівкою

Для перевезення евакуйованого населення залучено 50 автобусів, 10 карет швидкої медичної допомоги та психологи ДСНС

Станом на 12:00 середи, 27 вересня, поблизу м. Калинівка Вінницької області, де загорілися військові склади з боєприпасами евакуйовано понад 30 000 людей, ліквідоване загоряння шести споруд, одна особа травмована. Про це повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій.

"Заходи з евакуації населення продовжуються. Для перевезення евакуйованого населення залучено 50 автобусів, 10 карет швидкої медичної допомоги та психологи ДСНС", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що інформація про травмування це однієї людини внаслідок надзвичайної ситуації не підтверджена.

Наразі закрито руху всіх видів транспорту, утому числі: автотранспорту на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський;  залізничного транспорту на перегоні Сосенка – Калинівка Південно-Західної залізниці; повітряного транспорту в радіусі 50 кілометрів від м. Калинівка.

Відключено лінії електропередач Калинівка-УкрФлора та Калинівка-Лаврівка. Відключено газопостачання с. Дорожнє, с. Медвідка, с. Лаврівка.

Нагадаємо, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. Станом на ранок середи, за повідомленням ЗМІ, інтенсивність вибухів у Калинівці зменшилася, а ситуація стабілізується. 

Позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков припустив, що диверсію на військових складах у Калинівці Вінницької області могли здійснити за допомогою безпілотного літального апарату. 

У зв'язку з надзвичайною подією президент України Петро Порошенко скликав військовий комітет, а правоохоронці припинили антитерористичні навчання на об’єкті енергетики у Вінниці.

Сапери вже почали розчищення території. За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу.

Кабінет міністрів виділив на ліквідацію наслідків вибухів на складі з боєприпасами у Калинівці 100 млн грн. 

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, обмеження повітряного руху у 50-кілометровій зоні в діапазоні висот від поверхні до верхньої межі повітряного простору навколо Калинівки діятиме ще щонайменше добу.