НОВИНИ

У Держдумі РФ відреагували на українську реформу освіти

Так, у Державній Думі Росії закон про освіту в Україні назвали "актом етноциду" російського народу.

У середу, 27 вересня, депутати Держдуми РФ прийняли проект постанови про неприпустимість порушення прав нацменшин України навчатися рідною мовою та назвали український закон про освіту "актом етноциду" російського народу. Про це повідомила прес-служба Державної Думи Росії.

"Депутати зазначають, що представники корінних народів і національних меншин в Україні повністю залишаються без права навчатися рідною мовою в державних навчальних закладах. А з 2020 року система освіти стане повністю україномовною, що призведе до зникнення російськомовних шкіл і класів, а також шкіл для національних меншин", - йдеться у повідомленні.

Також у Держдумі вважають, що новий український закон про освіту "грубо порушує Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, що закріплює принцип визнання регіональних мов в якості культурного багатства і яка зобов'язує усунути будь-які невиправдані обмеження використання регіональної мови і мови меншин".

"Висловлюючи солідарність з протестної позицією влади Болгарії, Угорщини, Греції, Молдавії, Польщі та Румунії, а також частини жителів самої України щодо прийнятого закону, Держдума заявляє: «націоналістична політика нетерпимості, яку демонструє українська влада, вимагає негайного і рішучого осуду»", - додали у прес-службі.

При цьому Держдума "пропонує об'єднати зусилля всіх парламентських сил з метою захисту корінних народів і національних меншин України від примусової асиміляції та насадження якихось форм дискримінації і вжити спільних заходів по відновленню порушених прав".

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту". Так, законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Як повідомлялось, Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту".Також міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ. У свою чергу, для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.