НОВИНИ

Причиною вибухів на арсеналі боєприпасів під Вінницею може бути диверсія спецслужб РФ — журналіст

За словами Бутусова, 48 арсенал в Калинівці був одним із трьох найбільших складів боєприпасів в Україні поряд із Балаклією.

Службі безпеки України було відомо про можливість здійснення диверсії на території Вінницької області. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов у Facebook, коментуючи пожежу на складі боєприпасів у Калинівці.

«Триває масштабна детонація боєприпасів на 48-му арсеналі ЗСУ в селищі Калинівка під Вінницею. Гуркіт поширюється на багато десятків кілометрів, заграва і розліт боєприпасів видніються також за багато десятків кілометрів. Локалізувати вогонь вже неможливо. Ніякі пожежні засоби цю стихію не заблокують. А отже слід чекати ранку, коли вибухне і вигорить основна частина боєприпасів і вдасться оцінити масштаби біди», - зазначив Бутусов.

Він також додав, що на місце катастрофи були спрямовані близько 100 автобусів для евакуації, також людей вивозять десятки цивільних машин.

Тим часом не вдається встановити зв'язок із командуванням арсеналу.

«Очевидно, особовий склад в разі надзвичайної ситуації знаходиться в укритті або евакуювався», - висловив припущення журналіст.

За його словами, 48 арсенал в Калинівці був одним із трьох найбільших складів боєприпасів в Україні поряд із Балаклією. Площа зберігання боєприпасів становила близько 1000 гектарів. Це приблизно на 10% менше, ніж розмір підірваного арсеналу в Балаклії.

«Напередодні вибуху СБУ, МВС і ЗСУ проводили контрдиверсійну операцію в Вінницькій області, яку щоб уникнути чуток і паніки назвали "антитерористичними навчаннями". 26-27 вересня на території Вінницької області здійснювався пошук диверсантів під керівництвом Антитерористичного центру СБУ. Інформація про навчання була опублікована СБУ за 8 годин до вибуху. Про можливість диверсій з боку російських спецслужб оперативна інформація надходила. Однак мета диверсії була точно встановлена. Непрямі чинники однозначно дозволяють стверджувати про російську диверсію як основну версію катастрофи», - наголосив Бутусов.

Журналіст зазначив, що Калинівка - це четвертий склад боєприпасів підірваний в Україні за останні два роки війни.

«Всі вибухи відбувалися не в жарку пору року, з високою пожежонебезпекою, а в холодну. Жодних повідомлень про пожежу до моменту вибуху не надходило, місцеві жителі не чули ніяких сирен. Про можливість здійснення диверсії на території Вінницької області саме в цей день було відомо Службі безпеки, і влада здійснювала масштабний пошук диверсантів. Тому ніяких сумнівів в тому, що 48 арсенал знищений противником у мене немає», - підсумував Бутусов.

Нагадаємо, у Вінницькій області вночі 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт Калинівка. У ДСНС наразі не змогли назвати причину пожежі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.