НОВИНИ

Парламент Грузії більшістю голосів схвалив зміни до Конституції

Дві з трьох опозиційних партій відмовилися від участі в процесі.

Парламент Грузії 117 голосами "за" і трьома голосами проти підтримав поправки до Конституції країни в третьому, остаточному читанні. Про це повідомляє "Грузія Онлайн".

"Ми сьогодні ухвалили історичне рішення, яке стане підставою для створення такої державної системи, яка забезпечить довгостроковий демократичний розвиток країни", - сказав голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе після голосування. Він також подякував усім, хто взяв участь в голосуванні.

Дві з трьох опозиційних партій в парламенті Грузії відмовилися від участі в процесі - "Єдиний національний рух" і "Європейська Грузія - рух за свободу". Депутати від "Альянсу патріотів Грузії" голосували проти поправок.

Представники парламентської опозиції вважають, що зміни до Основного закону забирають у народу право на обрання президента і передає це право призначеним владою виборникам.

На думку опозиції, правляча партія "Грузинська мрія", що має в парламенті конституційну більшість для продовження свого правління відмовилася від проведення чергових парламентських виборів у 2020 році за пропорційною системою і вписала до Конституції, що вибори за пропорційною системою пройдуть з 2024 року.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда ініціював зміни до Конституції країни.