НОВИНИ

Клімкін сказав, коли буде внесено проект резолюції щодо миротворців

Рішення внесуть після погодження позиції з іноземними партнерами.

Проект резолюції Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН) з миротворчої місії на Донбасі буде запропонований Україною після погодження позиції з іноземними партнерами. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у понеділок, 26 вересня.

"Щодо російської резолюції нічого не відбулося, крім дуже формальних консультацій, і то один раунд - щоб просто зреагувати. Ми на цей гачок не попадемося. Спочатку - загальна позиція з "великою сімкою", з ЄС, Китай теж важливий. Тільки потім ми підемо з нашою резолюцією. Але це буде загальна, а не тільки наша резолюція", - заявив він.

Клімкін уточнив, що українська сторона має проект резолюції, і він узгоджений з друзями України.

"Ми її внесемо саме в той момент, коли у нас буде спільна позиція не тільки з нашими друзями, а й з усіма основними гравцями. І коли Росія не зможе на 100% почати гру, як завжди вона робить, по створенню умов для ослаблення мандата місії", - пояснив дипломат.

Клімкін підкреслив, що не може бути ослаблення мандата миротворців.

Крім того, глава МЗС України зазначив, що перша резолюція, яку затвердить СБ ООН, буде технічною і не передбачатиме мандат всієї місії.

"Після цієї резолюції або паралельно з нею буде місія, яку генеральний секретар ООН направить, щоб зрозуміти, які кошти і сили і в тимчасових рамках, і щодо організації процесу реально потрібні", - розповів міністр.

Він нагадав, що Україна свої пропозиції подала ще на початку 2015 року.

"У чому полягає трюк зараз. Якби ми внесли будь-який проект резолюції, навіть найкращий, підкреслю: навіть не щодо мандата, а технічний. Росія почала б відразу грати сама або за рахунок своїх друзів, намагаючись їх якось зблизити", - сказав Клімкін.

При цьому він додав, що таким чином РФ намагалася висувати свої умови введення миротворчої місії, які є неприйнятними для України.

Нагадаємо, 20 вересня президент України Петро Порошенко виступив на засіданні Ради безпеки ООН, де закликав організацію якнайшвидше ввести на Донбас миротворчу місію. Крім того, він заявив, що мандат миротворчої місії ООН повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу включно з українсько-російським кордоном, а серед миротворців не може бути представників країни-агресора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.