НОВИНИ

Британія виділить близько мільйона фунтів на боротьбу з насильством в Україні

Фінансова підтримка Великої Британії дозволяє працювати в Україні 26 мобільним бригадам та низці притулків психосоціальних і юридичних консультацій для жертв гендернообумовленого насильства.

Велика Британія запланувала виділити 950 тисяч фунтів для підтримки боротьби з насильством проти жінок в Україні. Про це в понеділок, 25 вересня, під час форуму "Разом за Україну, вільну від насильства до жінок" заявила посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Так, Лондон планує надати кошти Фонду Організації Об’єднаних Націй у сфері народонаселення для підтримки жертв гендерного насилля в Україні.

"Ми пишаємося, що підтримуємо Фонд народонаселення ООН в Україні та з 2015 року відділ міжнародного розвитку (міністерство міжнародного розвитку) зробив свій внесок у розмірі 2 млн фунтів, і ми плануємо надати 950 тис. фунтів додатково..., що загалом становитиме близько 3 млн, які будуть надані для підтримки боротьби з насильством проти жінок в Україні", - повідомила Гоф.

За її словами, фінансова підтримка Великої Британії фонду ООН у сфері народонаселення (UNFPA) дозволяє працювати в Україні 26 мобільних бригад, низці притулків психосоціальних і юридичних консультацій для жертв гендернообумовленого насильства. Зазначається, що  вже близько 18 тис. осіб отримали допомогу в рамках проекту. Крім цього, встановлена "гаряча лінія", яка отримує 50 тисяч дзвінків на день.

"Були проведені тренінги для 300 тисяч працівників, зокрема поліції, щоб вони краще розуміли, як боротися з гендернообумовленим насильством", - розповіла Дж. Гоф.

Вона також додала, що уздовж лінії розмежування на сході України створено мережу пунктів, де можуть отримати допомогу жертви, постраждалі від насильства.

Раніше Заступник генсека ООН Фумзіле Мламбо-Нгкука і посол Швеції в Україні Мартін Хагстрём (Martin Hagström) підписали угоду про фінансування проекту "Гендерна рівність в національних реформах і встановленні миру і безпеки в Україні". Проект передбачає бюджет в п'ять мільйонів євро і розрахований на чотири роки.