НОВИНИ

Україна підтримала заклик інших країн відсторонити РФ від Олімпіади-2018

"Країни не повинні отримувати допуск до участі в іграх, коли вони навмисно порушують правила і "грабують" чистих спортсменів", йдеться в заяві.

Національний антидопінговий центр України (НАДЦ) приєднався до вимог низки національних антидопінгових організацій про відсторонення Росії від участі ву зимових Олімпійських іграх 2018 року.

Як повідомляє прес-служба НАДЦ, 14 вересня в американському Денвері відбулася спеціальна зустріч 17 керівників національних антидопінгових організацій під егідою Інституту національних антидопінгових організацій (iNADO), на якій обговорювалися питання відповідальності РФ за один з найбільших допінгових скандалів в історії спорту.

"Лідери національних антидопінгових організацій закликали МОК (Міжнародний олімпійський комітет) заборонити Російському олімпійському комітету брати участь в Зимових іграх 2018 роки за доведену допінгову корупцію під час Олімпійських ігор в Сочі і продовження невиконання своїх зобов'язань по очищенню спорту від допінгу", - йдеться в повідомленні.

У заяві за підсумками зустрічі зазначається, що "спортивні лідери та молодіжні організації цієї країни не повинні отримувати допуск до участі в Олімпійських іграх, коли вони навмисно порушують правила і "грабують" чистих спортсменів".

Лідери національних антидопінгових організацій погоджуються з пропозицією ввести послідовні критерії для того, щоб окремі спортсмени з РФ могли змагатися як нейтральні і незалежні від Російського олімпійського комітету. 

Дану заяву вже підтримали керівники антидопінгових організацій таких країн, як Австрія, Австралія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Японія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Сінгапур, Швеція, Велика Британія і США, а також Інститут національних антидопінгових організацій.

Національний антидопінговий центр України приєднується до заклику колег про необхідність притягнення до відповідальності РФ, в тому числі, шляхом усунення російських спортивних федерацій від участі в Зимових Олімпійських іграх 2018 року. Відповідний лист офіційно направлено до Інституту національних антидопінгових організацій.

Раніше Швейцарський суд підтвердив рішення про недопуск Росії до участі у Паралімпійських іграх-2018.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.