НОВИНИ

Скандал із Siemens. У концерні заявили про зміни в роботі з російськими клієнтами

Керівництво стверджує, що після після історії з постачанням турбін до окупованого Криму в компанії «зробили висновки».

Після постачання всупереч санкціям і без згоди виробника турбін Siemens для електростанції в окупований Крим німецький концерн планує «обачно» вживати заходів щодо співпраці з російськими клієнтами. Про це головний виконавчий директор Siemens Джо Кезер розповів в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel.

«У будь-якому випадку сформовані протягом понад 160 років наші довірливі стосунки з Росією були зіпсовані», — зауважив він, підкресливши, що це було «не дріб'язковим проступком».

«З іншого боку, ціла країна з її лояльними і надійними клієнтами не може бути піддана загальному осуду», — сказав також Кезер.

У Siemens, на його думку, «повинні думати про сотні й тисячі працюючих на заводах людей, які втрачають роботу», коли німецька компанія «занадто гостро реагує» на те, що трапилося.

«Тому потрібна обачність», — зазначив головний виконавчий директор концерну.

Однак в Siemens, за його словами, після історії з постачанням турбін в Крим «зробили висновки». «Ми вже діємо», — додав Кезер.

Як один з подібних заходів він назвав вихід німецької компанії зі спільного підприємства з «Силовими машинами» — «Сіменс технології газових турбін». У ньому, як уточнив Кезер, Siemens залишив тільки «наглядовий персонал».

«Крім того, ми вивчили всіх партнерів і ліцензіатів у Росії. У майбутньому ми зберігатимемо фактичне право розпоряджатися поставленим клієнтам обладнанням доти, поки не буде встановлена його подальша доля або воно буде під'єднано до мережі», — розповів Кезер, підкресливши, що з подібною концепцією також повинен буде погодитися «відповідний партнер».

Раніше глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомляв, що Siemens припинив поставки обладнання в Україну для збереження контрактів з РФ .

Читайте також: Непідвладні санкціям. Як турбіни Siemens опинились в окупованому Криму

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. 

У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній. 

21 липня Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.