НОВИНИ

Жителі Швейцарії на референдумі проголосували проти підвищення пенсійного віку для жінок

Поправки до виборчого законодавства були схвалені парламентом з мінімальною перевагою голосів ще навесні.

На референдумі у Швейцарії, який відбувся в неділю, 24 вересня, громадяни країни відхилили проект першої за останні 20 років пенсійної реформи. Згідно із результатами голосування, які наводить швейцарський телеканал SRF, з 25 із 26 кантонів близько 53,5 відсотків швейцарців сказали "ні" запропонованій реформі. Як пише Deutsche Welle, прогноз бернського соціологічного інституту GfS дає 53 відсотки "ні" по всій країні.

Читайте також: Пенсійна реформа. На які зміни очікувати українцям

Поправки до виборчого законодавства були схвалені парламентом з мінімальною перевагою голосів ще навесні. Вони передбачають підвищення пенсійного віку для жінок з 64 до 65 років. Крім того, планувалося підвищення пенсійних внесків із заробітних плат, а також спрямування коштів на фінансування пенсій від збільшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 8,0 до 8,3 відсотка. Щодо підвищення ставки ПДВ проводився окремий референдум - на ньому голоси розділилися приблизно порівну, однак ініціатива провалилася у більшості кантонах.

Консервативна Швейцарська народна партія (SVP), що має найбільшу фракцію в парламенті країни, виступила проти реформи, яку вважає "дорогим проектом лівих".

Читайте також: Світовий банк та МВФ розкритикували зміни до проекту пенсійної реформи в Україні