НОВИНИ

Парламент Молдови повторно ухвалив відхилені Додоном закони

Один з них - обмеження повноважень президента.

Парламент Молдови повторно ухвалив 12 законопроектів, які були відхилені проросійським президентом країни Ігорем Додоном. Повторно за них проголосували у четвер, 21 вересня, 55 депутатів від правлячої коаліції. Всі інші фракції бойкотували засідання, звинувативши правлячу Демократичну партію в узурпації влади в країні.

Схвалені парламентом законопроекти будуть знову спрямовані президенту для промульгації. Оскільки президентське вето подолано, Додон тепер зобов'язаний затвердити їх як закони.

Серед документів, прийнятих повторно парламентом Молдови, - закон про боротьбу з тероризмом, який передбачає скорочення повноважень президента в області боротьби з тероризмом і управління відповідними держструктурами, зокрема, Службою інформації безпеки. Частина повноважень президента в цій сфері переходить до голови парламенту.

Голова парламенту Андріан Канду висловив задоволення оперативною роботою законодавчого органу. Коментуючи дії опозиції, яка бойкотувала голосування, спікер сказав: "Це право опозиції. Вони вирішили вдатися до такого політичну жесту, зрозумівши, що у них немає аргументів, а парламентська більшість повторно проголосує за прийняті закони. Ми маємо свій порядок денний, яка узгоджена з нашими партнерами і спрямована на виконання Угоди про асоціацію з ЄС".

Нагадаємо, раніше у  Молдові зірвали засідання Вищої ради безпеки (ВСБ), скликане президентом Молдави Ігорем Додоним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.