НОВИНИ

Росія та Білорусь потрапили до списку найбільших порушників прав людини

Британське міністерство закордонних справ оприлюднило звіт щодо 26 країн, де стан із правами людини викликає найбільше занепокоєння.

До списку найбільших у світі порушників прав людини цього року потрапили Росія і Білорусь. Вони опинилися поруч із такими країнами, як Бірма, Афганістан, Іран, Ірак, Куба, Колумбія Лівія, Пакистан, Сомалі, Ізраїль.

Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ пояснив, що у звіті продемонстовано занепокоєння Британії щодо цих країн, а також показано пропозиції дій.

«Ми зможемо оновлювати інформацію щодо дій цих країн щотри місяці. Тож люди зможуть спостерігати за поступом у сфері прав людини у цих країнах», – зазначив керівник британського МЗС.

За даними звіту, у Білорусі представників неурядових організацій неодноразово затримували, допитували, їхні помешкання піддавалися обшукам. Працівники британського посольства у Мінську надавали підтримку організаціям, що зазнавали свавілля влади.

Крім того, висловлено серйозне занепокоєння щодо зникнення чотирьох відомих у Білорусі осіб – колишнього міністра внутрішніх справ Захаренка, заступника спікера парламенту Гончара, телеоператора Завадського та бізнесмена Красовського. Всі вони зникли за нез’ясованих обставин у 1999-2000 роках.

Також Британія занепокоєна тотальним державним контролем над білоруськими ЗМІ, переслідуваннями журналістів, відмовами у журналістських акредитаціях.

Незалежні журналісти є об’єктами особливо жорстких переслідувань. Їх офіси піддавали обшукам, устаткування конфіскували, їх піддавали допитам.

При цьому британське зовнішньополітичне відомство не помітило якихось змін у становищі із правами людини в Росії порівняно з 2009 роком. Тут тривали обмеження свободи зборів, роботи неурядових організацій та незалежних журналістів. Тривало насильство на расовому ґрунті та дискримінація.

Міжнародного осуду за порушення засадничих норм справедливого судочинства зазнали судові процеси проти Михайла Ходорковского та Платона Лєбєдєва. Не було нової інформації у справах про вбивство правозахисників Анни Політковської та Наталії Естемірової. Крім того, були часті повідомлення про порушення прав людини на Північному Кавказі.

Велика Британія – єдина країна ЄС, що має двосторонній формальний процес із Росією щодо проблем прав людини. Такий діалог відбувся у січні минулого року. А в жовтні міністр Вільям Гейґ відвідав Москву і виступив там на захист прав людини у Росії. У звіті зазначено, що питання прав людини залишатиметься у центрі взаємин Британії з Росією 2011 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.