НОВИНИ

Президент Болгарії висловив сподівання, що права болгар в Україні будуть дотримані

Порошенко запевнив Радева, що в разі надходження скарг зреагує негайно.

Президент Болгарії Румен Радев висловив надію, що для болгар, які мешкають в Україні, не буде ніяких обмежень у вивченні рідної мови після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту". Про це повідомили в прес-службі президента Болгарії за підсумками його зустрічі у Нью-Йорку з Президентом України Петром Порошенком.

"Болгарія очікує, що права наших співвітчизників в Україні щодо вивчення ними рідної болгарської мови будуть дотримані. Ми домовилися з українським президентом, що не буде ніяких обмежень з вивчення болгарської мови, як у кількісному плані, так і у якісному", - зазначив болгарський президент.

Зазначається, що Порошенко запевнив Радева: "у разі надходження скарг на обмеження прав болгар. які проживають в Україні реакція президента України буде негайною".

Порошенко підкреслив також, що в процесі децентралізації влади в Україні не буде вжито жодних заходів адміністративного розділу історично сформованого Болградського району Одеської області.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою. МЗС низки країн висловили стурбованість нормами закону щодо мови навчання представників нацменшин в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.