НОВИНИ

Берлусконі вирішив повернутися у політику з проєвропейською програмою

Під час свого виступу 81-річний політик фактично розпочав виборчу кампанію Forza Italia.

Колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі заявив, що повертається у політику, виклавши проєвропейську політичну платформу на з'їзді своєї партії Forza Italia. Про це повідомляє агентство Reuters.

Виступаючи на засіданні своєї партії, Берлусконі заявив, що хоче очолити свою групу на національних виборах наступного року, обіцяючи скорочення податків, якщо правоцентристи відновляться при владі.

"Ми передбачаємо велику перемогу для правоцентристів", - сказав 81-річний Берлусконі під час свого виступу, яким фактично розпочав виборчу кампанію Forza Italia.

Хоча його союзники неодноразово виступали проти Європейського Союзу, Берлусконі сказав, що хоче більше Європи, закликавши до спільної оборони, зовнішньої, промислової та фіскальної політик. "Я не думаю, що ми можемо залишити євро", - сказав він.

Як відомо, через скандали та різні судові процеси, Берлусконі зник з політики після 2011 року. У 2013 році політик був визнаний винним у фінансовому шахрайстві та створенні тіньових фондів, та був засуджений до чотирьох років тюрми. Однак, через стан здоров'я та літній вік, покарання було замінено суспільно-корисними роботами.

За італійським законодавством, засуджені не мають права займати державні посади чи брати участь у виборах на певний період. Згідно із законом, Берлусконі відстороняється від виборів на вісім років (як мінімум до 2021 року). Також Берлусконі був виключений із сенату.

Берлусконі також висловив сподівання на перемогу у Європейському суді з прав людини, який призначив засідання у справі колишнього прем'єра на 22 листопада цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.