НОВИНИ

Дії ватажків терористичних угруповань "Л-ДНР" можуть призвести до екологічної катастрофи - СЦКК

Бойовики блокують початок ремонтних робіт.

Ватажки терористичних угруповань "Л-ДНР" систематично блокують ремонтно-відновлювальні роботи на критичних об’єктах цивільної інфраструктури. Про це повідомила українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) у понеділок, 18 вересня.

"Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК через російську сторону СЦКК щодо сприяння у наданні гарантій безпеки (на території ОРДО та ОРЛО), з метою планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі тимчасово непідконтрольній Уряду України), керівництвом ОРДО та ОРЛО, в свою чергу, проводиться систематичне блокування вирішення даних питань", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до переліку робіт на важливих об’єктах інфраструктури Донбасу на сьогодні входять, зокрема, роботи на фенольному заводі (в населеному пункті Новгородське Донецької області) з посилення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача, інфраструктура якого розташована поблизу лінії розмежування сторін.

"Якщо своєчасно не вжити попереджувальних заходів, може бути спричинено руйнування протиаварійного захисту дамби та викид значної кількості шкідливих речовин (що містять фенол, сірчану кислоту та нафтопродукти), також ці речовини можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі - в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області", - зазначається у заяві СЦКК.

Крім того, повідомляється про роботи безпосередньо біля лінії розмежування сторін – на дамбі ставка-накопичувача стічних вод господарства "Бахмутський аграрний союз" (в населеному пункті Новолуганське). Затримка з ремонтом цього об'єкта може призвести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій.

Також, в зв’язку з категоричною відмовою керівництва ОРДО та ОРЛО в наданні гарантій безпеки для проведення відновлювальних робіт, запуск газорозподільчій станції стає неможливий.

Тобто, як наслідок даних дій керівництва ОРДО – 6 шкіл, 5 дитячих дошкільних установ, 26 тисяч мешканців Мар'їнки та сусідньої Красногорівки – не забезпечені газом для побутових потреб та позбавлені можливості опалювання в зимовий період. Також у зв’язку з відсутністю газопостачання вимушені простоювати «Красногорівський вогнетривкий завод», «Мар'їнський хлібозавод» та Мар'їнське молочне підприємство «Лактіс».

Як повідомлялося, ремонтні бригади закінчили ремонт ділянки водоводу діаметром 900 мм «Горлівка-Торецьк» поблизу шахти імені Гагарина, який було пошкоджено у лютому унаслідок бойових дій.