НОВИНИ

У закон про реінтеграцію Донбасу можуть включити пункт про миротворців ООН – представник президента

Після прийняття рішення з цього питання президент Петро Порошенко подасть документ на розгляд до Верховної Ради.

Положення про миротворчу місію ООН в Донбасі можуть включити в проект закону про реінтеграцію тимчасово окупованої частини Донбасу. Після прийняття рішення з цього питання президент Петро Порошенко подасть документ на розгляд до Верховної Ради, повідомила на брифінгу його представник в парламенті Ірина Луценко, передає LIGA.net.

"Проект (про деокупацію ОРДЛО, - ред.) пройшов обговорення з нашими європейськими партнерами. Президент буде говорити з представниками Ради безпеки ООН, з президентом Трампом. Думаю, що питання, на яких умовах завести миротворчу місію, може стати частиною цього законопроекту. До того часу, поки з цього останнього питання не будуть проведені консультації, ми вважаємо, що законопроект готовий на 99,9% ", - сказала вона.

Питання щодо миротворців, за словами Луценко, це "та сама одна сота відсотка", яка не дозволяє президенту внести законопроект до парламенту вже зараз.

Представниця президента зазначила, що якщо буде можливість використовувати чинні міжнародні угоди для розміщення миротворчої місії в Україні, в законопроект не будуть вписувати пункт про миротворців ООН.

"Якщо буде необхідність ввести в закон додатковий пункт з миротворчої місії, він буде внесений, і після цього проект представлять у Верховній Раді", - підсумувала вона.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

У кінці серпня 2017 року законопроект був майже готовий. За словами представника президента у ВРУ Ірини Луценко, він розроблявся за участю експертів, спеціалістів з Адміністрації президента, робочої групи з представників депутатів парламентської коаліції, юристами, представниками Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції. Вона також наголосила, що в новому законі вперше на законодавчому рівні буде введено поняття "Росія–агресор". Також, згідно з новим законом про окуповані території, Україна має право самооборонятися та не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Як повідомлялося, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН. Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону. 

За словами першого заступника міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН на Донбас після узгодження з країнами-партнерами. 

Зазначимо, що президент України Петро Порошенко 18-21 вересня перебуватиме у США. 20 вересня він візьме участь у саміті Ради безпеки ООН з питань миротворчості та виступить на загальних дебатах 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку. На 21 вересня запланована його зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.