НОВИНИ

Опитування показало, який відсоток європейців підтримує вступ України до НАТО та ЄС

Найбільше Україну підтримують у Литві та Польщі.

Вступ України до НАТО підтримують 58% громадян найбільших країн Європи і лише 48% -вступ України до Європейського Союзу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією KANTAR PUBLIC на замовлення Ялтинської Європейської Стратегії, які оприлюднені на сайті форуму.

Під час дослідження було опитано громадян семи країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів.

"Більшість опитаних європейців (58%) підтримують вступ України до НАТО, в той час, як її вступ до Євросоюзу - всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість - 55% - опитаних європейців", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільше підтримали ідею вступу України в ЄС у Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменше у Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії - менше половини опитаних.

Ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами. Третина опитаних вважає, що ЄС на даному етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі.

40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні.

Що стосується вступу України до НАТО, тут картина інша. Майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу. Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього «комуністичного табору» забезпечують найбільш сильну підтримку вступу України до НАТО.

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України до НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії.

Нагадаємо, 5 липня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва оприлюднив дані загальнонаціонального опитування, згідно з якими, 69% опитаних громадян підтримали би вступ України до Організації північноатлантичного договору (НАТО) в разі проведення референдуму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.