НОВИНИ

Угорщина запропонувала Порошенку не підписувати закон про освіту - посол

За словами дипломата "цим рішенням український законодавчий орган взагалі ігнорує базові права на користування рідною мовою".

Угорська сторона пропонує президенту України Петру Порошенко не підписувати закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою 5 вересня, заявив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

"Угорська сторона пропонує президенту України не підписувати закон в цій формі, а повернути на доопрацювання Верховній Раді України", - написав він у Facebook.

Кешкень вказує, що головною проблемою є те, що досі національні меншини України мали можливість навчатися рідною мовою від дитячого садка до університету, а в майбутньому можливість для цього буде тільки в дитячих садах і в перших чотирьох класах початкової школи.

За словами дипломата "цим рішенням український законодавчий орган взагалі ігнорує базові права на користування рідною мовою, включаючи навчання, близько 150 тисяч громадян, які вважають себе приналежними до угорської національності і їх спільноти".

 

Нагадаємо, Верховна Рада 5 вересня проголосувала за реформу освіти. В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Перед цим з протестом виступили угорська та румунська общини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.